Blog / Öt dolog, amit jó, ha tudunk, mielőtt nekilátunk a konyhabútor tervezésének
Gondoljuk végig például azt, hogy mennyien fogjuk használni a konyhabútort. Vegyük azt is végig, hogy milyen berendezéseket használunk majd és miket építünk ezek közül be a konyhabútorba. Gondoljuk át a kényelmi szempontokat is. Vagyis azt: hova kerül majd fiók és hova szekrény.
A konyhabútor alsó részére például praktikusabbak a hosszú fiókok. Nem mellesleg sokkal trendibbek is. Ha ilyet tervezünk, a nagyobb lábasok elhelyezése és előkeresése sem okoz majd problémát. Mérlegeld, hogy mekkora munkalapra lesz szükséged! És azt is, hogy ergonómiailag is a helyén legyen minden. Vagyis, hogy a mosogató, a hűtőszekrény és a tűzhely egy könnyen, legfeljebb pár lépésben bejárható háromszögben helyezkedjen el. De a kialakítás mellett figyeljünk a munkafolyamatok egymást követő sorrendjére is. Ne kelljen ide-odapakolgatni a konyhai eszközöket. Legyen helye az előkészítésnek, a feldolgozásnak, a sütésnek, a főzésnek.
A tervezéskor számítanak még a konyhabútor méretei is. Ergonómiai kérdés és hatékonyság szempontból is fontos ezzel foglalkozni. Egyebek mellett azt nézzük meg, hogy milyen magas a konyhát legtöbbször használó személy. Körülbelül a derékmagasság az ideális. Egyébként előfordulhat, hogy a hosszú főzés után hátfájással küszködve ülünk le elfogyasztani az ebédet, a vacsorát. Ha pedig ez így van, nem fogunk szívesen időzni a konyhában. Szóval a konyhabútor mérete, ezen belül a magassága is fontos.
És ez csak pár szempont, ami segít a tervezésben. Ha igazán Önnek való konyhabútor tervezése a cél, mi segítünk. Amennyiben egy hozzávetőleges árat is szeretne tudni, használja a kalkulátorunkat! De részletes ajánlatot is kérhet tőlünk. Vegye fel a kapcsolatot a kollégáinkkal!

Jó választás, ha laminált anyagból készül a konyhabútor?

Speciális fiókok a konyhabútorunkoz - Ezt Önnek is meg kell néznie!
