Blog / Öt, konyhabútorhoz kapcsolódó praktika, ami Önnek is hasznos lehet
Például nagyon praktikus lehet, ha beépítünk egy szemetes fiókot, ami fölé egy olyan kihúzható lap kerül, amin szeletelünk, hámozunk. Ez még így nem túl nagy ötlet, viszont, ha a szeletelős mini pultunkra egy lyuk is kerül, egyből az alatta lévő szemetesbe húzhatjuk a hulladékot. Persze ehhez mindkettőt ki kell húznunk.
Hasonlóan praktikus megoldás, ha az evőeszközöket nem egy hagyományos fiókba tesszük, hanem olyanba, amibe állítva kerülnek a kések, a villák, a kanalak. Ez lehet kihúzható fiók és olyan is, ami billenős megoldással nyitható.
Hasznos lehet az is, ha a tálcák nem vízszintesen kerülnek a polcra, hanem függőlegesen. Ehhez csak egy több rekeszes tartót kell alkotni, ami mindkét oldalról támasztja a tálcát.
Sokszor nincs kihasználva a szekrényajtók belső fele. Léteznek már olyan tartó megoldások, amikre akár fakanalak, merítőkanalak is felakaszthatók. Sőt olyannal is lehet találkozni, ami képes a lábasok fedőjét is megtartani.
És, ha már a lábasoknál tartunk. Jó dolog, ha ezek is akasztva kerülhetnek a konyhaszekrénybe. Így nem vesz el sok időt a ki-be pakolgatás, ha mondjuk a legalsóra lenne szükségünk. Rendelhetők már olyan kihúzható akasztós alkalmatosságok, amik az alsó szekrénybe egy sínre kerülnek. Az ajtót kinyitva pedig csak kihúzzuk a tartót és leemeljük az éppen szükséges edényt. Például a Glideware kínál ilyen megoldásokat.
Az ötödik tipp a poharakhoz kapcsolódik. Ahogy egyes bárokban, úgy otthon is megvalósíthatjuk, hogy a legtöbbet használt poharakat a talpuknál fogva egy olyan tartóba csúsztatjuk, ami a konyhatútorunk felső szekrényének az aljára kerülhet. Jól mutat és így a poharak nem is foglalják a szekrényben a helyet.